hliníková pergola

V podzimních měsících často věnujeme svůj volný čas přípravě zahrady na zimu. Chcete mít vše dokonale připravené na jaro a mít jistotu, že ani krutá zima vás nezaskočí.

pripravit hlinikove pergoly ma na zimuV podzimních měsících často věnujeme svůj volný čas přípravě zahrady na zimu. Chcete mít vše dokonale připravené na jaro a mít jistotu, že ani krutá zima vás nezaskočí.

Takže stříhání keřů, živých plotů, úprava záhonů, ale i starost o zahradní pergolu.

Máte-li zahradní pergolu z hliníkových profilů, pak příprava na zimu nebude nijak náročná. Hliníková pergola totiž nevyžaduje téměř žádnou údržbu. V čem tedy spočívá údržba a příprava pergoly na zimu?
Vezměte do ruky smeták a lopatu a vymeťte všechen nepořádek, listí, pavučiny a nečistoty, které na zastřešenou terasu nepatří. Omést nebo omýt můžete i konstrukci pergoly, pokud se vám zdá nějak znečištěná.

Zazimovat byste měli i rostliny, které pěstujete na své terase, nemusely by zimu přežít. Přemístěte je někam do domu, například na okno, schodiště nebo do chodby.

Podlaha terasy je základ

    • Podlahy ze dřeva

Hodně práce čeká na majitele dřevěných teras. Dřevo je choulostivý materiál, o který je potřeba se starat, nebo dojde ke zkroucení nebo praskání. Nejdůležitější je napouštění neb natírání potřebným přípravky k ošetření dřeva. Zaručíte podlaze ochranu před zimou i slunečními paprsky.

    • Dřevoplastové povrchy podlah

Podlaha z dřevoplastu nevyžaduje časově náročnou údržbu, jako je tomu u dřevěné podlahy. Postačí omést nečistoty koštětem a podlahu setřít vodou se saponátem, který je určen na dřevoplastové podlahy.

    • Betonové a kamenné podlahy

U takových podlah vám postačí pouze voda z hadice. Nemusíte nic složitě ošetřovat, ani natírat.

Zahradní nábytek

Naši pozornost při zimní přípravě si zaslouží určitě i zahradní nábytek, který vám po dobu krásných dnů dělal velkou službu. Zajistěte svému nábytku dlouhou životnost a stálost tím, že ho přestěhujete někam, kde nepromrzne a nepopraská. Abyste ho mohli používat další rok, musíte ho přestěhovat tam, kde na něj nebude sněžit nebo nepromrzne. Pokud to není možné, důkladně jej ošetřete.

Kovový nábytek je ošetřen proti korozi. Ten můžete s klidným svědomím nechat venku. Jen ho přikryjte plachtou a uschovejte na místo, kde na něj nebudou doléhat zimní povětrnostní podmínky.

Plastový nábytek omyjte od nečistot, naskládejte ho na sebe a ukryjte před námrazou a sněhem. Plastový nábytek snadno promrzne a má tendenci praskat.

Dřevěný nábytek naolejujte pro zachování jeho vzhledu. Uskladněte ho na místě, kde nebude ani vlhko, ani příliš sucho. Je choulostivější na plísně.

Hliníková pergola bez namáhavé údržby

Naše společnost Aluminper vám zodpoví veškeré potřebné informace k hliníkovým pergolám a pokud jí ještě nemáte, pak vám doporučí tu nejlepší variantu pro vás. Můžete nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře na našem webu.

O společnosti ALUMINPER s.r.o.

Jungmannova 153/12
779 00 Olomouc-Hodolany
IČO: 07091613 | DIČ: CZ07091613
zapsaná na vložce C 74469 vedené u Krajského soudu v Ostravě

Schůzku v kanceláři je třeba předem domluvit.

Poptávky
777 118 639

Technické dotazy
775 487 935

© 2024, ALUMINPER, s.r.o.. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.

Nejlevnější hliníkové pergoly na trhu

Garantujeme vám nejnižší cenu na trhu na hliníkové zastřešení terasy, parkovacího stání, vchodových dveří nebo jiného přístřešku z hliníkových profilů. Zašlete nám aspoň přibližné rozměry a my vám obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.