sítě proti hmyzu

Začíná nám opět krásné počasí, které si chceme všichni náležitě užívat, a proto si rádi otevřeme okna i dveře dokořán a necháme proudit čerstvý vzduch, teplo a sluníčko skrze náš byt či dům.

Společně s otevřenými dveřmi dáváme prostor také lezoucímu a létajícímu hmyzu, který bychom raději nechali za dveřmi i okny. Proto pro vás máme dobrou radu, pokud jste sundali sítě do oken před zimou, můžete je co nejdřív opět nasadit a vyhnout se tak nepříjemným hostům.

Proč vlastně sundávat před zimou sítě proti hmyzu?

Někdo nechává sítě přidělané po celý rok a jiní je pravidelně před zimou sundají a na jaře zase nasadí. Proč tomu tedy tak je? Hlavním důvodem je prodloužení jejich životnosti. V zimě když padá sníh, tak může také zapadat mezi síť a okenní rám, kde taje a poté zase zamrzne a tak stále dokola, kdy se plast může napínat a rozpínat, což mu nesvědčí a časem může popraskat.

Jak udržovat sítě do oken přes zimu?

Nejprve musíte sítě z oken demontovat. Stačí pouze pootočit zobáčky po stranách a vysadit tak lehce celý rám i se sítí. Pak přijde na řadu samotné čištění. Vysavač nastavte na co možná nejnižší výkon a nasucho sítě vysajte od velkých nečistot. Dalším způsobem, jak očistit sítě do oken od většího prachu je, že je otřete vlhkým měkkým hadrem. Pak následuje přemístění sítí do vany nebo sprchového koutu, pokud bydlíte v rodinném domku tak ji klidně opřete někde na zahradě. Připravte si sprchu, parní čistič nebo zahradní hadici a síť osprchujte. Použijte jen měkký hadřík a vodu s mýdlovým roztokem, voda by neměla být horká, ale pouze do 40 stupňů.

Zakázány jsou veškeré chemické prostředky, například ředidla, rozpouštědla nebo čistící písky či pasty. Tím by se mohl rám sítě poškrábat. Nepoužívejte ani hrubé kartáče nebo drátěnky. Musíme postupovat velmi opatrně, abychom zabránili promáčknutí rámu nebo roztržení síťoviny. Nakonec síť znovu osprchujeme a postupujeme s čištěním z druhé strany. Poté necháme síť dostatečně oschnout.

Takto vyčištěné a oschlé sítě můžete uložit a nasadit na jaře zpět na okna. Skladujte je hlavně naležato, abyste předešli jejich zkroucení.

Pokud nemáte ještě sítě proti hmyzu, pak je rychle objednejte. Společnost ALuminper vyrábí mimo jiné i sítě do oken proti hmyzu. Zašlete pomocí kontaktního formuláře poptávku, obratem vám bude zaslána cenová nabídka.

O společnosti ALUMINPER s.r.o.

Jungmannova 153/12
779 00 Olomouc-Hodolany
IČO: 07091613 | DIČ: CZ07091613
zapsaná na vložce C 74469 vedené u Krajského soudu v Ostravě

Schůzku v kanceláři je třeba předem domluvit.

Poptávky
777 118 639

Technické dotazy
775 487 935

© 2024, ALUMINPER, s.r.o.. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.

Nejlevnější hliníkové pergoly na trhu

Garantujeme vám nejnižší cenu na trhu na hliníkové zastřešení terasy, parkovacího stání, vchodových dveří nebo jiného přístřešku z hliníkových profilů. Zašlete nám aspoň přibližné rozměry a my vám obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.