vnitřní žaluzie

S létem sice končí ostré sluneční světlo, proti UV záření je ale potřeba se chránit celoročně. Ne všechna okna přitom mají UV filtr. Podívejte na to, co to vlastně UV záření je, proč se proti němu musíme chránit a výhody stínící techniky.

 

Letní vedra se chýlí ke konci, postupně se stmívá dříve a večerní mikiny budou za chvíli vyměněny celodenními bundami a rukavicemi. Proto by asi většinu nenapadlo, že před slunečním světlem se musíme chránit i nyní, v podzimních a zimních měsících. I když je příjemné se uprostřed zimy slunit na kousíčku teplého světla, všeho moc škodí a UV záření není nic, co bychom měli brát na lehkou váhu. Co to ale UV záření je, proč se proti němu musíme chránit, jak to udělat a další výhody stínící techniky?

 

UV záření

Zkratka UV vychází z anglického pojmenování ultraviolet, česky ultrafialové. Jde o záření za hranicí viditelného spektra světla. Na Zemi se dostává jenom část tohoto záření, některé složky jsou pohlceny atmosférou. I když je důležité trávit na slunci alespoň trochu času, abychom vstřebali vitamin D, UV záření je bohužel škodlivé. Je to důvod, proč se na pláží lidé opalují ale i spalují. Toto vede k vizuálnímu stárnutí kůže. Mnohem důležitější ale je, že spálená kůže zvyšuje riziko rakoviny kůže. Samozřejmě, že není dobré se zbytečně stresovat, pobyt na slunci nás nezabije a často nám naopak prospěje. Je ale dobré si uvědomovat i s ním spojená rizika.

Jak se chránit?

Nejlepší ochranou proti UV záření je dobrý opalovací krém a sluneční brýle. Co ale dělat uvnitř vlastního domu? Při práci u počítače asi těžko budeme nosit sluneční brýle. Nejlepší ochranou je jakékoli zastínění a kryt před přímým slunečním světlem. Ne vždycky ale stačí jen se posouvat z jednoho rohu do druhého v závislosti na denní době. I když nesvítí slunce na nás, může svítit do obrazovky počítače – stínící technika tvoří prostory bez škodlivého UV záření a zároveň zvyšuje viditelnost obrazovky. Ruku v ruce s těmito výhodami jde i chládek za horkých letních měsíců.

Stínící technika

Žaluzie, markýzy, rolety, venkovní žaluzie… na výběr je ze spousty různých provedení a stylů. Vybrat si tak můžete ten, který nejvíce sedí Vašim potřebám, životnímu stylu a prostorám. Stínění lze nainstalovat jak na okna, tak i na pergolu nebo jiný přístřešek.

Rozhodujete mezi roletami a žaluziemi? Podívejte se na jednotlivé výhody a jejich srovnání.

 

Máte zájem o možnost zastínění vnitřních nebo přechodných prostor (pergoly, altánky)? Nebo radši o zastínění v podobě hliníkové pergoly samotné? Pro bližší informace nás kontaktujte na čísle 777 118 639, přes email na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

 

O společnosti ALUMINPER s.r.o.

Jungmannova 153/12
779 00 Olomouc-Hodolany
IČO: 07091613 | DIČ: CZ07091613
zapsaná na vložce C 74469 vedené u Krajského soudu v Ostravě

Schůzku v kanceláři je třeba předem domluvit.

Poptávky
777 118 639

Technické dotazy
775 487 935

© 2024, ALUMINPER, s.r.o.. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.

Nejlevnější hliníkové pergoly na trhu

Garantujeme vám nejnižší cenu na trhu na hliníkové zastřešení terasy, parkovacího stání, vchodových dveří nebo jiného přístřešku z hliníkových profilů. Zašlete nám aspoň přibližné rozměry a my vám obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.