hliníková pergola na terase

Se zimou ke nezbytné připravit své venkovní obytné prostory na nepříznivé povětrnostní podmínky. Pokud jste majitelem hliníkové pergoly, proaktivními kroky k jejímu zazimování můžete zajistit její dlouhou životnost a její estetický vzhled.

Se zimou ke nezbytné připravit své venkovní obytné prostory na nepříznivé povětrnostní podmínky. Pokud jste majitelem hliníkové pergoly, proaktivními kroky k jejímu zazimování můžete zajistit její dlouhou životnost a její estetický vzhled. Jak hliníkovou pergolu zazimovat a kolik péče přes zimu vlastně potřebuje?

Hliníková pergola jako taková žádnou výraznou údržbu nepotřebuje. Jde spíš o střešní látky, zahradní nábytek a případně terasu, na které pergola stojí, co potřebují údržbu. I tak ale můžete pergole prospět těmito principy.

Čištění a kontrola

Než se pustíte do příprav specifických pro zimu, začněte tím, že hliníkovou pergolu důkladně očistíte. Odstraňte veškeré nečistoty, úlomky nebo listy, které se mohly nashromáždit během podzimu. Pergole jako takové neublíží, pokud máte ale pergolu se střechou, mohou tyto nečistoty společně se sněhem představovat zbytečnou váhu, kterou pergola přes zimu ponese. Navíc můžete při čištění zkontrolovat, zda struktura nevykazuje známky poškození nebo opotřebení, jako jsou uvolněné šrouby.

Odstraňte látkové potahy

Pokud má Vaše hliníková pergola látkové potahy, závěsy nebo střechu, zvažte jejich odstranění na zimní období. Uložením těchto předmětů uvnitř zabráníte jejich poškození sněhem, ledem nebo silným větrem. Pokud sejmutí není možné, ujistěte se, že je látka voděodolná a bezpečně upevněná, aby odolala zimnímu počasí.

Odstraňování sněhu a ledu

Velké zatížení sněhem může poškodit jakoukoli venkovní konstrukci, včetně hliníkových pergol. Pokud má Vaše pergola střechu, která se dá oddělat, je lepší ji na zimu schovat. Pokud má střechu pevně upevněnou, jsou vyráběny tak, aby vydržely návaly sněhu. I tak je ale lepší sníh pravidelně odstraňovat pomocí měkkého smetáku. Nepoužívejte ostré nástroje, které by mohly střechu poškrábat.

Odstraňováním sněhu můžete předejít jeho náhlému pádu, který může ohrozit lidi stojící vedle střechy. To stejné platí i pro led, který se tvoří u krajů pergoly. Pokud se najednou ulomí, mohou kusy ledu někoho zranit, je tedy lepší je jednou za čas ulomit a zranění předejít.

 

Zazimování hliníkové pergoly je přístup k zachování její krásy a strukturální integrity tváří v tvář chladnému a sněhovému počasí. Dodržováním těchto principů můžete zajistit, že Váš venkovní prostor zůstane pohodlným a příjemným útočištěm, připraveným na to, abyste si jej mohli užít, jakmile se vrátí teplejší období.

Máte zájem o hliníkovou pergolu, altánek nebo přístřešek? Podívejte se do našeho katalogu! Můžete nás kontaktovat na čísle 777 118 639, emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo využijte  kontaktního formuláře.

 

O společnosti ALUMINPER s.r.o.

Jungmannova 153/12
779 00 Olomouc-Hodolany
IČO: 07091613 | DIČ: CZ07091613
zapsaná na vložce C 74469 vedené u Krajského soudu v Ostravě

Schůzku v kanceláři je třeba předem domluvit.

Poptávky
777 118 639

Technické dotazy
775 487 935

© 2024, ALUMINPER, s.r.o.. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.

Nejlevnější hliníkové pergoly na trhu

Garantujeme vám nejnižší cenu na trhu na hliníkové zastřešení terasy, parkovacího stání, vchodových dveří nebo jiného přístřešku z hliníkových profilů. Zašlete nám aspoň přibližné rozměry a my vám obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.